2.21.Організація освітнього процесу в Каленському НВК не повинна призводити до перевантаження учнів та має забезпечувати безпечні та нешкідливі умови здобуття освіти.
2.22. Каленський НВК може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу.
2 23.Тривалість перерв між навчальними заняттями для учнів 1-4-х класів становить не менше 15 хв., 5-9-х класів - не менше 10 хв., великої перерви - 30 хв. (для прийому їжі).
Замість однієї великої перерви можна влаштовувати дві перерви по 20 хв., після другого та третього навчальних занять - для учнів 1-4-х класів, після третього та четвертого навчальних занять - для учнів 5-9-х класів. У середині здвоєного навчального заняття необхідно організувати перерву тривалістю 10 хв. для активного відпочинку. Розклад уроків складається відповідно до навчального плану закладу з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується директором Каленського НВК.
2.24. Відволікання учнів від навчальних занять для проведення інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством).
2.25.Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених освітньою програмою Каленського НВК, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють.
2.26.Зміст, обсяг і характер домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням вимог навчальних програм та індивідуальних особливостей учнів.
2.27.У Каленському НВК забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.
2.28.Примусове залучення учнів Каленського НВК до вступу в будь-які об'єднання громадян, громадські, громадсько-політичні, релігійні організації і воєнізовані формування, а також до діяльності в зазначених організаціях, участі в агітаційній роботі та політичних акціях забороняється.
2.29. Дисципліна у Каленському НВК базується на основі взаємоповаги усіх учасників освітнього процесу, дотримання правил внутрішнього розпорядку та Статуту.
2.30.Застосування методів фізичного та психічного насильства до учнів забороняється.
2.31. .Виховний процес у Каленському НВК є невід'ємною складовою освітнього процесу і готується на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, ціностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права дотримання прав і свобод людини і громадянина, принципах, визначених ЗакономУкраїни «Про освіту", та спрямовується на формування:
- відповідальних та чесних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;
- поваги до гідності, прав, свобод, законних інтересів людини і громадянина; нетерпимості до приниження честі та гідності людини, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якою ознакою;
- патріотизму, поваги до державної мови та державних символів України, поваги та дбайливого ставлення до національних, історичних, культурних цінностей, нематеріальної культурної спадщини Українського народу, усвідомленого обов'язку захищати у разі потреби суверенітет і територіальну цілісність України;
- усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення, проявів корупції та порушень академічної доброчесності;
- громадянської культури та культури демократії;
- культури та навичок здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля;
- почуттів доброти, милосердя, толерантності, турботи, справедливості, шанобливого ставлення до сім'ї, відповідальності за свої дії;
- культури свободи та самодисципліни, відповідальності за своє життя, сміливості та реалізації творчого потенціалу як невід'ємних складників становлення особистості.
2.33.У Каленському НВК організовується гаряче харчування учнів та вихованців. Відповідальність за організацію гарячого харчування, додержання вимог санітарно- гігієнічних і санітарно-протиешдемічних правил і норм покладається на директора Каленського НВК.
Норми та порядок організації харчування учнів встановлюються Кабінетом міністрів України.
2.34. Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником на основі висновку медико-педагогічної комісії на безконкурсній основі відповідно до території обслуговування на підставі заяви батьків або осіб, шо їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, свідоцтва про народження.
III. Комплектування, режим роботи дошкільного закладу.
3.1. Заклад розрахований на 29 місць.
3.2.Група комплектується за різновіковими ознаками.
3.3.Для зарахування дитини у дошкільний навчальний заклад необхідно надати медичну довідку про стан здоров'я дитини, медичну довідку про епідеміологічне оточення, свідоцтво про народження дитини, заяву. Зарахування дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється на таких підставах: обов'язковому зарахуванню підлягають діти, які досягли 5-річного віку, всі інші діти зараховуються в порядку черги.
3.4. За дитиною зберігається місце у дошкільному навчальному закладі у разі її хвороби, карантину, тривалого лікування, на час відпустки батьків або осіб, що їх замінюють, а також у літній період.
3.5.Відрахування дітей із дошкільного навчального закладу може здійснюватись за таканням батьків або осіб, що їх замінюють, на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що унеможливлює її подальше перебування в дошкільному навчальному закладі або у випадку пропусків дитиною дошкільного закладу більше 30 днів без поважних причин.
3.6.У разі необхідності (за станом здоров'я дитини або за сімейними обставинами) для дітей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад, може бути організований соціально-педагогічний патронат.
3.7.Режим та щоденний графік роботи дошкільного навчального закладу затверджується директором Каленського НВК.
IV. Учасники освітнього процесу.4.1. Учасниками освітнього процесу в Каленському НВК є:
- учні, діти дошкільного віку (вихованці);
- керівник;
- педагогічні працівники;
- психологи, бібліотекарі;
- інші спеціалісти;
- батьки або особи, які їх замінюють.
4.3. Здобувачі освіти мають право на:
- якісні освітні послуги;
- вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;
- справедливе та об'єктивне оцінювання результатів навчання;
- відзначення успіхів у своїй діяльності;
- свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;
- безпечні та нешкідливі умови навчання;
- повагу людської гідності;
- захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства і експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров'ю здобувана освіти:
- психологічну та педагогічну допомогу з питань запобігання і протидії булінгу (цькуванню) та домашнього насильства:
- користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою та послугами закладу освіти у порядку встановленому закладом відповідно до спеціальних законів; - доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
- трудову діяльність у позанавчальний час;
- участь у громадському самоврядуванні та управлінні закладом;
- Інші необхідні умови для здобуття освіти, у том}' числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.
- 4.4.Здобувачі освіти зобов'язані:
- виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти; - поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров'я, здоров'я оточуючих, довкілля;
- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього трудового розпорядку закладу;
- - повідомляти керівництво закладу про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
4.5.Учні мають право на отримання додаткових індивідуальних та/або групових консультацій та/або занять з навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація на відповідному рівні повної загальної середньої освіти, та з яких рівень досягнутих результатів навчання менше середнього рівня результатів навчання учнів відповідного року навчання у закладі освіти.
4.6. На посади педагогічних працівників Каленського НВК приймаються особи, які мають педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), моральні якості та фізичний і психічний стан здоров'я яких дозволяють виконувати професійні обов'язки. Перелік посад педагогічних працівників системи загальної середньої освіти встановлюється Кабінетом Міністрів України.
4.7. До педагогічної діяльності у Каленському НВК не допускаються особи, яким вона заборонена за медичними показниками, за вироком суду. Перелік медичних протипоказань щодо провадження педагогічної діяльності встановлюється законодавством.
4.8.Призначення на посаду, звільнення з посади педагогічних та інших працівників Каленського НВК, інші трудові відносини регулюються законодавством про працю, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами та цим Статутом.
4.9.Педагогічні працівники, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
4.10.Обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається відповідно до законодавства директором Каленського НВК за погодженням з профспілковим комітетом закладу.
Обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.
Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням вимог законодавства України про працю.
4.11. Заступник директора, педагогічні та інші працівники Каленського НВК призначаються на посади та звільняються з посад директором Каленського НВК. Директор має право оголосити конкурс на вакантну посаду, відповідно до Положення про конкурс, схваленого рішенням педагогічної ради.
Директор Каленського НВК призначає класних керівників, завідувачів навчальними кабінетами, майстернями, навчальио-дослідними ділянками, права та обов'язки яких визначаються нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, правилами внутрішнього трудового розпорядку та цим Статутом.
4.12. Педагогічні працівники Каленського НВК підлягають атестації відповідно до порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
Атестація педагогічних працівників може бути черговою або позачерговою. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи у порядку, встановленому законодавством. За результатами атестації визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді присвоюються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання. Перелік категорій і педагогічних звань педагогічних працівників визначається Кабінетом Міністрів України.
4.13. Педагогічні працівники, які працюють не менше двох років та мають педагогічне навантаження, можуть проходити сертифікацію відповідно до чинного законодавства.
4.14. Особи, які не мають досвіду педагогічної діяльності та приймаються на посаду педагогічного працівника, протягом першого року роботи повинні пройти педагогічну інтернатуру. Педагогічна інтернатура організовується за наказом директора Каленського НВК відповідно до нормативно-правових актів у сфері освіти.
4.15. Педагогічні працівники мають права, визначені Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», колективним договором, трудовим договором та цим Статутом.
4.16.Педагогічні працівники Каленського НВК зобов'язані:
- дотримуватися принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями та їхніми батьками;
- :виконувати обов'язки, визначені Законами України "Про освіту", «Про повну загальну середню освіту», іншими актами законодавства, цим Статутом, трудовим договором та/або їхніми посадовими обов'язками;