Робота з профілактики правопорушень та інших негативних проявів в учнівському середовищі

Профілактична робота з попередження правопорушень, злочинності, безпритульності та бездоглядності проводиться відповідно до річного плану роботи, планів спільних дій   із службою у справах дітей Коростенського  району.
Усвідомлюючи  важливість  радикальних  змін  у всіх  сферах життя у нашому НВК діє  система  профілактичної роботи  по попередженню правопорушень серед школярів , створена рада профілактики правопорушень, педагогічний колектив НВК  проводить певну роботу, спря­мовану на профілактику правопорушень. Головними завданнями роботи з цього питання є ін­дивідуальна робота з дітьми, схильними до пропусків занять , право­порушень , до девіантної поведінки та соціально-психологічний супровід даних дітей громадським інспектором  Пархомець В.В.
Заступником директора з навчально-виховної роботи, педагогом-організатором , класними керівника­ми проводиться індивідуальна робота з учнями , схильними до пра­вопорушень , контролюється відвідування учнями уроків.
 Питання з профілактики    правопорушень аналізуються і заслуховуються на батьківських зборах,  методобєднаннях класних керівників. 
Для  реалізації   даної роботи по нашому НВК були проведені такі заходи:
- систематично класними керівниками проводилися години спілкування та групові справи  щодо попередження дитячої злочинності та  правопорушень, а саме: Години спілкування «Наші права – щасливе дитинство», «Пустощі та кримінальна відповідальність»;
бесіди «Законодавство, яке тебе захищає», «Права і обов’язки учнів»;
перегляд презентації «Мої права» ;
інформаційн іхвилинки «Дітям про Конвенцію ООН»
вікторина «Чи знаєш ти свої права?»
-З метою формування здорового способу життя проводилися бесіди  про шкідливість алкоголю, тютюну, наркотиків, СНІДу.
-Проводилися цікаві  спортивні змагання,  конкурси малюнків, плакатів та шкільних газет  на тему  «Я обираю здоровий спосіб життя.» 
 - Вчитель правознавства за потребою проводить для учнів консультації з правових питань .
Адміністрація НВК та класні керівники постійно контролюють питання відвідування здобувачами освіти навчальних занять, щоб діти без поважних причин не пропускали  навчальні заняття. Проводилася акція «Рейд урок» ..
  Класні керівники на  годинах спілкування, круглих столах, диспутах розповідають учням про шкідливі звички, які негативно впливають на здоров’я як дітей так і дорослих. Діти повинні дотримуватись режиму дня школяра, більше часу проводити на свіжому повітрі, займатися фізичними вправами, різними видами спорту, які  сприяють розвитку і зміцненню  здоровя.  Були проведені бесіди про недопущення тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів на території навчальних закладів.  
На кінець 2019/2020 навчального року один учень освітнього закладу    перебував на  внутрішньошкільному обліку.
Особлива увага приділяється антибулінговим заходам.
Розроблено:

  • План заходів на запобігання та протидію булінгу;
  • Загальні Правила поведінки учнів;
  • Порядок подачі і реєстрацію та розгляду заяв по протидії булінгу від батьків, здобувачів освіти, інших осіб;
  • Положення про Комісію по розгляду заяв з приводу булінгу;
  • Порядок реагування на доведені факти булінгу та відповідальність осіб причетних до булінгу;
Відповідно проводиться інформаційно-просвітницька діяльність серед учасників освітнього процесу щодо форм, причин, наслідків, булінгу, формується нетерпиме ставлення до насильницької моделі поведінки у міжособистісних стосунках, проводиться моніторинг ефективності виконання плану заходів направлених на протидію булінгу, надається практична і методична допомога педагогам, батькам, більшість класних керівників пройшли дистанційні курси з даного питання.
Проведено моніторинг проблем, які підлягають опрацюванню і подальшому вирішенню, це:
  • Поведінковий клімат в класах під час проведення уроків в окремих педагогів (причини цього явища, заходи по виправленню ситуації);
  • Реагування на поведінку окремих здобувачів освіти, які своїми діями впливають на психічний стан учнів  . Необхідно відійти від моделі поведінки колективу – «нічого не сталося», «це стосується сім'ї»;
  • Реагування на позашкільну поведінку окремих підлітків, що не відповідає загальноприйнятим нормам суспільної моралі, дитячої дружби і «першого кохання».

Значна увага приділяється проблемі безпечного Інтернету для здобувачів освіти. Незначна частина здобувачів освіти в позашкільних умовах використовує мережу для підвищення якості освіти, використовує освітні сайти для розвитку по предметах, вивченню іноземної мови.
Більша частина використовує можливості Інтернету тільки для демонстрації власної портретної галереї, спілкування на «побутові» теми, ігри, іноді, створення сторінок акаунту, які стають предметом для конфліктів. Цю проблему ЗЗСО без батьків не вирішить. Проведені бесіди з батьками є малоефективними.
Батьки не розуміють значення Інтернету для розвитку знань, вмінь і навичок, підготовки до ЗНО, не використовують рекомендовані вчителями мультимедійні відеотеки для підвищення якості освіти.
Позитивно вплинули на сім'ї превентивні заходи по недопущенню залучення дітей в шкідливі для життя і здоров'я комп’ютерні ігри.

Безпека життєдіяльності та запобігання усім видам дитячо

го травматизму

Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж  2019/2020 навчального року здійснювалась на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), відповідних наказів відділу освіти Нововодолазької райдержадміністрації.
З метою забезпечення реалізації державної політики щодо збереження життя та здоров‘я дітей по навчальному закладу було видано накази з питань запобігання усім видам дитячого травматизму.
У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка  включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках «Основи здоров'я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.  . В класних кімнатах оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. В кожній будівлі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці,  безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії під час навчально–виховного процесу  у 2019/2020 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації навчального закладу.
У класних журналах 1-9-х класів були відведені окремі сторінки для бесід з правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правила безпеки при користуванні газом, правила безпеки з користування електроприладами, правила безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правила безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Вчителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах  на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; інструктажі з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули, бесіди були записані в щоденники.
Упродовж 2019/2020 навчального року в закладі освіти   не сталося жодного нещаснго випадку.
У 2020/2021 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну розяснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій

Охорона здоров’я

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 05.09.2015 року №568 «Про внесення змін до пункту 4 Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів»,   у 2018/2019 навчальному році проводилися поглиблені профілактичні медичні огляди учнів.
Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі здійснюється медичним  працівником НВК.  
До складу медичних бригад входить педіатр, невролог, отоларинголог, офтальмолог, хірург, ортопед, гінеколог, стоматолог. За результатами медичних оглядів робляться відповідні записи до медичних карток учнів та за необхідністю вносяться зміни до листків здоров‘я та наказу про розподіл учнів на групи для занять фізичною культурою.
Поглибленому профілактичному медичному огляду у 2019/2020 навчальному році підлягало 39 здобувачів освіти освітнього закладу, протягом року було оглянуто 39 здобувачів освіти, що складає 100%. 
Розподіл дітей по групах для занять фізкультурою:


  • основна – 3 (2 %)
  • підготовча – 23 (69 %)
  • спеціальна –13 (29 %)
В навчальному закладі здійснюється контроль за дотриманням правил особистої гігієни дітьми і персоналом .
     Адміністрація та працівники НВК забезпечують безпечні та нешкідливі умови навчання, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я, формують гігієнічні вміння та навички здорового способу життя учнів.
     У навчальному закладі проводиться організаційна та практична робота щодо виконання вимог санітарного законодавства:
 
  • дотримується нормативна наповнюваність груп та класів;
  • проведено маркування та розподіл існуючих меблів згідно росту дітей; використовуються кольорові вертикальні лінійки для визначення учням необхідного розміру меблів згідно вимог р.8 ДСанПіН 5.5.2.008-01, «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу»; відстань від дошки до перших парт – 2,6 м, між рядами двомісних столів – 0,7 м, від зовнішньої і внутрішньої стіни до столів – 0,5м;
  • забезпечено освітленість приміщень відповідно гігієнічним нормативам: природне – падає на робочі місця зліва, штучне - забезпечується за допомогою люмінесцентних ламп, які розміщені в 2 ряди паралельно до лінії вікон;
  • відстані від стін та між рядами парт та столів відповідають ДСанПіН 5.5.2.008-01;
  • обов’язковим є дотримання повітряно-теплового режиму;
  • старі дерев’яні вікна у ДНЗ замінені на металопластикові, що сприяє підтриманню відповідного температурного режиму ;
  • не допускається перебування у групах хворих дітей;
  • забезпечується дотримання дітьми та персоналом правил особистої гігієни;
  • вживаються заходи щодо забезпечення дітей гарячим харчуванням, забезпечується виконання норм харчування;
  •  проводиться щоденне вологе прибирання приміщень з використанням миючих та дезінфекційних засобів;
  • приміщення та території використовуються тільки за призначенням;
  • організована робота щодо профілактики різних видів захворювань, профілактичних оглядів на коросту та гельмінтози.
Адміністрація освітнього закладу забезпечує здійснення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів, відповідно до положень спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674, «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах».
Основними формами медико-педагогічного контролю   є:
 - медико-педагогічні спостереження під час уроків з фізичного виховання, динамічної перерви, змагань та інших форм фізичного виховання;
 -диспансерний облік  здобувачів освіти, які за станом здоров'я займаються в
підготовчій та спеціальній групах;

 - оцінка санітарно-гігієнічного стану місць проведення уроків та інших форм фізичного виховання;
 - медико-педагогічні консультації з питань фізичного виховання;
 - медичний супровід змагань, туристичних походів тощо;
 - профілактика шкільного, в тому числі спортивного, травматизму;
 - санітарно-просвітницька робота.
За результатами медико-педагогічного спостереження у разі необхідності проводиться корекція планування процесу фізичного виховання та дозування фізичних навантажень  здобувачів освіти.

Цивільний захист

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту освітнього закладу  у 2019/2020 навчальному році в основному виконані. У освітньому  закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2019/2020 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів (вихованців) та постійного складу навчального закладу згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту здобувачів освіти проводилася під час вивчення курсів ―Основи здоров‘я у 1-9-х классах. 
      Перевірка і закріплення здобувачів освіти та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у  Дня цивільного захисту.

Охоплення учнів гарячим харчуванням

Важливим напрямком діяльності з охорони здоров'я дітей була робота з організації їхнього харчування.
Харчування здобувачів освіти здійснювалося в шкільній їдальні. Здобувачі  освіти 1-9 класів – за кошти батьків,діти пільгових категорій за рахунок бюджету.
В освітньому закладі  для організації харчування дітей створені  необхідні умови:  кухня  та обідня зала обладнані  необхідними меблями . Було забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування вчителів. Технологічне обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Спільними зусиллями дотримуються вимоги Порядку організації харчування дітей, затвердженого МОіН України від 01.06.05 р. № 329.
Всього гаряче харчування отримували 26 учнів що складає 69 % від загальної кількості здобувачів освіти.
З здобувачаи освіти та їхніми батьками постійно ведеться роз'яснювальна робота з питань необхідності гарячого харчування у період перебування дітей у школі, що покращить стан здоров‘я здобувачів освіти та сприятиме запобіганню захворювань у дітей органів шлунково-кишкового тракту.

Робота щодо організації оздоровлення учнів

У зв’язку з закриттям закладу з причин карантину оздоровчі захди не проводилися

Виконання законодавства України з питань соціаль

ного захисту дітей пільго

вих катего

рій

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку (т.1). В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.
Відповідно до соціального паспорту на кінець 2018/2019 навчального року у закладі навчалися:

  • дітей, позбавлених батьківського піклування –10
  • дітей з багатодітних родин –7
  • дітей з малозабезпечених родин – 3
  • дітей, батько яких записаний згідно ст.135– 2
  • дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 27
  • діти батьків  загиблих під час виконання службовихобов’язків– 0
  • дітей переселенців-2

У НВК систематизовано роботу з соціального захисту неповнолітніх. Протягом навчального року вчителями  двічі було проведено обстеження житлово–побутових та матеріальних умов життя дітей із пільгових категорій у вересні  та січні, складено акти обстеження.
Усі діти пільгових категорій були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням .
До свята Нового року  діти пільгових категорій відвідали різноманітні  концерти та отримали новорічні подарунки.


 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27